+381 11 630 59 50

Jurija Gagarina 30G, Beograd

Mandić presudio Utrehtu!

Fudbaleri Zrinjskog su sinoć u revanšu na stadionu pod Bijelim Brijegom nakon produžetka savladali holandski Utreht sa 2:1, i izborili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Junak susreta bio je Staniša Mandić koji se istakao asistencijom i golom za pobedu.

Delovalo je posle prvog poluvremena da su gosti iz Holandije „odradili posao“, pošto su u zaostavnom vremenu poveli golom Gustafsona iz slobodnog udarca.  Ipak, deluje da Staniša Mandić nije ni uzimao u obzir takav potencijalni razvoje situacije. Najpre je u 65. minutu sjajno proigrao Irfana Hadžića za 1:1 i najavio produžetke, da bi  u 111. minutu posle zaista lepe akcije i pogođene prečke iščačkao loptu iz ruku nesigurnog golmana Utrehta i na radost domaćih navijača uspeo da je pošalje u mrežu. Mandić je tako nastavio sa odličnim partijama u dresu Zrinjskog i odveo Mostarce u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.  Rival Zrinjskom u trećem kolu biće Malme, koji je u veoma uzbudljivom revanšu savladao kod kuće Domžale 3:2.